Beste,
Ik ben gisteren zonder reden aan de kant gezet, en kreeg vervolgens een blaastest en een speekseltest omdat ik volgens de agent "kleine ogen" en "een beetje grote pupillen" had. Ik had ongeveer 7 uur daar vóór een paar hijsjes van een joint genomen, wat ik niet regelmatig meer doe.
Het is vrijwel zeker dat mijn bloedtest aan zal wijzen dat er teveel THC in zit. Ik vind het alleen echt extreem onrechtvaardig hoe hoog de straf hiervoor is. Als je een paar hijsjes van een joint op had en de volgende dag een speekseltest krijgt, dan ben je je rijbewijs voor minimaal een jaar kwijt, krijg je een boete van maximaal 8000 euro, en word je ook nog eens aangemeld bij het CBR, die je vervolgens een cursus van 1300 euro op legt, en daar boven op ook nog eens een verplichte psychiater die moet beoordelen of ik een drugsprobleem heb, en mag ik ook nog eens 5 jaar lang niet blowen en moet ik me verplicht laten testen en dat moet ik ook allemaal zelf betalen.
In tegenstelling tot dit zou ik in het geval dat ik knock-out dronken had gereden, wat natuurlijk véél en véél gevaarlijker is, alleen mijn rijbewijs kwijt zijn voor een paar maanden en een boete van maximaal 600 euro krijgen.
Ik vind het ook belachelijk dat je nieteens onder de invloed hoeft te zijn om deze extreme straffen opgelegd te krijgen, aangezien THC veel langer aantoonbaar is in je speeksel en in je bloed dan dat het daadwerkelijk effect op je heeft.
Dus mijn vraag is: hoe werkt dit normaal gesproken in de praktijk, en kan ik echt een boete van duizenden euros verwachten, mijn rijbewijs inleveren voor een jaar, en ook nog eens duizenden euros betalen aan een psychiater, verplichtte drugstesten voor 5 jaar, en een cursus? Allemaal omdat ik een paar hijsjes van een joint heb genomen die nieteens meer effect hadden? En is er enige kans dat een advocaat mij kan helpen om een strafvermindering te krijgen in dit geval? Of heeft dat geen zin aangezien de wet vast staat, en hoe extreem krom de regels ook zijn, ik er niet onderuit kan komen?
(Het resultaat van de bloedtest is nog niet binnen, dus dat moet ik eerst afwachten. Het is alleen wel zo goed als zeker dat ik teveel THC in mijn bloed heb volgens de wet, dus ik probeer mij nu zo goed mogelijk te informeren) Alvast bedankt voor het lezen en het beantwoorden van mijn vraag!
Geschreven door Blissfulmess op
30 June 2020 om 19:00.