Ik heb 26 jaar geleden mijn huis gekocht. Op het perceel is een stalletje aangebouwd wat deels op het terrein van de buurman ligt (ca 1m*2,5m), hetgeen me bij de aankoop niet is verteld. Nu blijkt dat de vorige eigenaar heeft dit met toestemming van de buurman ca. 35 jaar geleden gebouwd maar dit is nooit kadastraal vastgelegd. Wat kan er gebeuren als ik of mijn buurman het huis verkoopt en de nieuwe eigenaren hier bezwaar tegen maken?
0
Geschreven door jo.lemmens op
11 January 2019 om 18:31.
Antwoorden
Annemiek Machielse
Legalspot Adviseur
2 96
Beste Jo Lemmens,
Omdat jij zelf al 26 jaar in het huis woont, is de erfgrens waarschijnlijk door verjaring inmiddels gewijzigd. Het stuk grond waar het stalletje op staat hoort nu waarschijnlijk geheel tot jouw perceel. Dat de stal ooit met toestemming van de buurman door de vorige eigenaar is neergezet lijkt daarbij niet relevant. Toestemming is namelijk persoonlijk. Toen de vorige eigenaar het aan jou verkocht, is eigenlijk de verjaringstermijn gaan lopen. Omdat er inmiddels 20 jaar voorbij is en de buurman nooit heeft gezegd dat die stal toch wegmoet, lijkt e.e.a. verjaard.
Het kan natuurlijk helpen om de door verjaring nieuw ontstane situatie ook in het kadaster netjes te laten vastleggen, maar daar zijn kosten aan verbonden. Het kan naar de toekomst toe echter wel handig zijn, want het geeft duidelijkheid.
Succes!
Mvg,
Annemiek Machielse
0
Geschreven door Annemiek Machielse op
13 February 2019 om 14:44.
Beantwoorden